Стабілізатори напруги побутові

Стабілізатор напруги - це пристрій, який призначений для підтримки напруги в межах одного електричного кола, шляхом істотної зміни вхідної напруги і вихідного струму навантаження.

Основне завдання полягає в стабілізації напруги в мережі, для запобігання виходу з ладу різного електричного обладнання. При необхідності стабілізатор встановлюється на окремий електроприлад або на цілу квартиру чи приватний будинок.

У нашому інтернет-магазині «СанніТерм» можна купити стабілізатор напруги для:

 • опалювальної техніки: бойлер, котел, кондиціонер, система вентиляції та ін.
 • побутової техніки: холодильник, телевізор, пральна машина, посудомийна машина, інша електроніка.
 • комп'ютерної техніки: стаціонарний комп'ютер, принтер, сервер, сканер, МФУ, та ін.
 • медичної техніки: лабораторне обладнання, операційне обладнання.

Принцип роботи побутового стабілізуючого обладнання:

 1.  При підключенні стабілізатора до мережі 220 В, перших 20 мілісекунд вимірюється напруга в мережі.
 2.  Коли напруга в межах робочого діапазону, то вона автоматично вирівнюється до 220 В. Якщо входить напруга 220 В, то вона транзитом проходить до джерела споживання.
 3.  При падінні напруги нижче діапазону, стабілізатор переходить в режим «витягування» і піднімає напругу, на скільки вистачає запасу потужності.

 У випадках коли напруга вище діапазону, то відбувається аварійне відключення до тих пір поки напруга в мережі знов не відновиться до нормального стану.

Стабілізатор для будинку і квартири відрізняється діапазоном потужності від 250 до 1000 кВт. При цьому, важливо також враховувати пускові струми обладнання.

Залежно від потужності до стабілізатора можна підключити один або кілька електроприладів.

Які бувають стабілізатори напруги?

У чому різниця між ними?

Де вони найчастіше використовуються?

Стабілізатори діляться на:

 • Електронні - регулювання напруги відбувається автоматично за допомогою мікропроцесора.

Переваги: висока швидкість регулювання напруги, широкий діапазон вхідної напруги, безшумний, захист від короткого замикання, невеликі розміри, практичні.

Недоліки: поетапне (дискретне) регулювання, немає запасу потужності.

 • Електродинамічні (сервопріводний) - працює за допомогою електродвигуна, який розташований всередині тороїдального трансформатора. Управління таке ж, як і в електронному - мікропроцесорне.

Переваги: плавне регулювання, висока точність вихідної і широкий діапазон вхідної напруги, хороший запас потужності, висока стійкість до перевантаження, захист від перенапруги, стійкий до високих і низьких температур і підвищеної вологості, практичний у використанні.

Недоліки: велика вага і розмір корпусу, досить гучні, невелика швидкість регулювання.

 • Інверторні - в основі покладено принцип широтно-імпульсної модуляції. Цей безступінчатий стабілізатор забезпечує подвійне перетворення. Через те, що даний стабілізатор не має вбудованого автотрансформатора, тому діапазон вхідних і вихідних напруг значно ширше ніж у класичних і сервопривідних.

Переваги: плавне регулювання, висока точність вихідної напруги, висока точність вихідної і широкий діапазон вхідної напруги, захист від перевантаження, стійкий до високих і низьких температур, безшумний, невелика вага і розмір корпусу, практичний у використанні.

Недоліки: відсутній запас потужності.

 • Релейні - в складі стабілізатора є силові реле, за допомогою яких відбувається комутація обмоток автотрансформатора.

Переваги: висока швидкість регулювання, широкий діапазон вхідної напруги, система від перевантаження, невеликі розміри корпусу.

Недоліки: ступінчасте регулювання, немає запасу потужності, не довговічний.

 • Ферорезонансні - працює за принципом явища магнітного насичення феромагнітів сердечника трансформатора.

Переваги: висока швидкість регулювання, широкий діапазон вхідної напруги, захист від перевантаження, плавне регулювання, широкий діапазон робочих температур від -20 до +50 ° С, довгий термін експлуатації.

Недоліки: неточна вихідна напруга, велика вага і розміри корпусу.

Основна різниця між стабілізаторами - це спосіб і швидкість регулювання вхідної напруги, діапазон вхідної напруги, габарити.

Пристрої регулювання напруги використовуються там, де є необхідність в стабілізації вихідної напруги.

Перед покупкою, слід визначиться з кількістю підключаються електроприладів, для того щоб вибрати стабілізатор потрібної потужності. Далі вибираємо стабілізатор по точності вихідної і діапазону вхідної напруги.

В інтернет-магазині «СанніТерм» можна купити стабілізатори напруги для побутової та опалювальної техніки. Наші менеджери допоможуть вам підібрати необхідне обладнання, а також допоможуть організувати доставку по містах України: Київ, Житомир, Харків, Вінниця, Одеса, Львів, Полтава, Дніпро, Хмельницький та ін.