Фільтр19_Двухконтурні газові котли

 • Price
  грн -грн
 • Manufacturers
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • Теплова потужність, кВт
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • Тип димоходу
  0
  0
 • Тип монтажу
  0
  0
 • Тип
  0
  0
  0
  0

Котли газові двоконтурні вже багато років застосовуються для опалення приміщень та нагрівання води, і на сьогоднішній день залишаються найбільш комфортними по зручності і простоті користування, за рахунок можливості роздільного використання кожного з контурів.

Для прикладу можна розглянути котел газовий двоконтурний закордонного виробництва, від таких провідних виробників теплового обладнання як Vaillant, Ariston, Protherm, Demrad та інших. Весь багаторічний досвід набутий при виробництві котлів опалення, всі новинки і нововведення, поліпшення і додатковий функціонал необхідний користувачу, вкладені в ці апарати, протестовані і доведені до ідеалу в робочих характеристиках і продуктивності. Першим підтвердженням цього можна вважати середньорічний ККД на рівні +/- 100%, в залежності від моделі та параметрів.

Практично кожен двоконтурний газовий котел сучасного покоління, оснащений ЖК дисплеєм, на який виводяться всі дані і параметри про стан і працездатність котла, технічні дані про показники всередині системи опалення та гарячого водопостачання. За допомогою цього ж дисплея з кнопковим управлінням, при наявності автоматичного блоку управління, можна здійснювати контроль за роботою котла. Задавати необхідні параметри по температурі нагріву ГВП на рівні 30-65°С і температури теплоносія в гілці опалення в середньому до 85°С, в залежності від потужності і моделі апарата. Вибирати режими роботи, за рахунок включення тільки одного робочого контуру, або виключення обох відразу, без виключення самого котла. А також здійснювати діагностику наявних неполадок з читанням помилок в роботі, якщо такі є.

При виборі котла, важливо врахувати якого типу він буде, атмосферний (димохідний) або турбований. Різниця істотна і в більшості залежить від передбачуваного місця розміщення у споживача. Атмосферний має відкриту камеру згоряння, з споживанням повітря для процесу горіння з приміщення, в якому він знаходиться, а відведення відпрацьованих газів здійснюється шляхом виходу їх природно, через стаціонарний димар. Турбований ж має навпаки закриту камеру згоряння і не вимагає димоходу стаціонарного типу. Вихід відпрацьованих газів і забір повітря для горіння відбувається за допомогою вентилятора, через коаксіальну трубу виведену на вулицю з приміщення. Ці фактори варто враховувати при виборі апарату, адже при відсутності стаціонарного димоходу в приміщенні, поставити атмосферний котел не вийде, і така ж ситуація, якщо приміщення не має зовнішніх стін для виведення коаксіальної труби від турбованого апарату.

Головною зручністю і перевагою якою володіє котел газовий двоконтурний турбований або атмосферний, є роздільність контурів. З одного боку, всередині знаходиться більше деталей і компонентів, що дозволяють здійснити цю конструктивну особливість, а з іншого, вона продовжує значно термін служби кожного окремо взятого компонента, і дає можливість використовувати кожен з контурів на необхідний відсоток потужності, що в свою чергу дає економію палива і виключає можливість зайвої перевитрати газу, на завдання в яких немає потреби. Досягається це за рахунок наявності двох роздільних теплообмінників. Як правило, для системи опалення, котли оснащуються мідними теплообмінниками, які відмінно віддають температуру теплоносія і зберігають її на більш тривалий період, остигаючи повільніше. А для гарячого водопостачання себе відмінно зарекомендували теплообмінники з нержавіючої сталі та алюмінію в чистому вигляді або комбінації сплавів, щоб котел був універсальний для різної по жорсткості і складу води і був стійкий до корозії.

Газовий котел двоконтурний може бути трьох типів: настінний, підлоговий і парапетний.

Діапазон цін відповідно також різний, в залежності від країни виробництва і технічного функціоналу закладеного в апарат. Переймаючись питанням як вибрати котел двоконтурний газовий, необхідно відштовхуватися від параметрів наявних у розглянутих апаратів і вимог, які до них пред'являються в тому чи іншому індивідуальному випадку. Більш детально по зазначених видах:

Котли газові двоконтурні настінні, як правило закордонного виробництва, назву свою отримали саме від способу кріплення, адже вони можуть знаходиться на необхідній висоті кріплення зручній для користувача, якщо там враховано місце для підключення до димоходу або виведення коаксіальної димохідної труби назовні з приміщення. Мають сучасний дизайнерський вигляд і часто розміщуються в житлових побутових приміщеннях (наприклад на кухні), не псуючи при цьому загальний вигляд і не займаючи багато місця.

Підлогові, встановлюються безпосередньо на підлогу в приміщенні, забір повітря для горіння здійснюють з приміщення в якому встановлені, а відходи горіння виводяться через димар. Як правило більш прості в оснащенні ніж настінні, мають менший функціонал і не такий дизайнерський вигляд як настінні, але більш прості в обслуговуванні та ремонті, і також доступні за вартістю. Можуть бути встановлені в окремих приміщеннях під котельню.

Підлоговий газовий двоконтурний котел, можна вважати найпростішим з трьох видів, як по комплектації, так і за складністю установки і використання. Лідерами на ринку вже багато років є парапетні котли українського виробництва - Маяк, Вулкан, Житомир та інші. Вони прості по комплектації, мають сталеві теплообмінники для систем опалення, та з нержавійки для ГВП, і вельми привабливі за вартістю, іноді в два і більше разів дешевше ніж імпортні. Але менша ціна зумовлена ​​й відсутністю деяких систем захисту, як у закордонних аналогів. Наприклад від замерзання системи, перепадів тиску газу і т.д.

Особливу увагу також варто приділити конденсаційному газовому двоконтурному котлу, який за рахунок конденсації пари виділяємої при згорянні газу, повертає потенційно втрачену теплову енергію, спрямовуючи її на обігрів теплоносія. За рахунок чого економить витрату газу і дозволяє зменшувати виставлений режим роботи котла на меншу потужність, адже конденсаційний котел видає прибавку в ККД на рівні 15-20% від номінальної.

Якщо ви вже визначилися з вибором, і вирішили купити котел газовий двоконтурний настінний в Україні, обов'язково уточнюйте у менеджера про наявність в комплекті газоходу (для турбованної версії котла) та інших деталей необхідних для монтажу та обслуговування, адже не у всіх виробників однаковий перелік елементів і деталей для комплектації. Також варто разом з апаратом, розглядати придбання фільтрів на теплоносій на вході в котел, для того що б збільшити термін служби останнього і інтервал його технічного обслуговування.