Коаксіальні димарі та аксессуари

Коаксіальні димоходи - це двотрубні (труба в трубі) димоходи, які призначені для відводу диму з котла і подачі свіжого повітря з вулиці. По внутрішній трубі з меншим діаметром на вулицю відбувається відведення диму, а по зовнішній трубі більшого діаметра, подається свіже повітря в котел. При використанні коаксіального димоходу збільшується ККД котла, а також відбувається повне допалювання газу в камері згоряння.

Практично в кожному будинку або квартирі з автономним опаленням встановлений опалювальний котел, переважно газового типу.

Газові котли, в свою чергу, також класифікують:

За своїм призначенням:

  1. тільки для опалення (одноконтурні). До даного виду можна віднести електричні та твердопаливні котли;
  2. для опалення та приготування гарячої води (двоконтурні). До даного виду відносимо: газові, парапетні, комбіновані котли.

За способом подачі повітря в камеру згоряння:

  1. атмосферні (відкрита камера згорання) - повітря відбирається безпосередньо з приміщення;
  2. турбований і конденсаційний (закрита камера згорання) - повітря подається з вулиці через спеціальний димохід.

Для атмосферних газових котлів - передбачена одностінна труба з оцинковки або нержавійки, яка виводиться на вулицю і служить тільки для відводу димових газів.

Турбовані і конденсаційні котли мають абсолютно інший спосіб забору свіжого повітря в камеру згоряння і відведення димових газів. На задній панелі розташовані два патрубка з меншим і більшим діаметром. Патрубок з меншим діаметром служить для відводу димових газів з котла на вулицю, патрубок з великим діаметром служить для подачі холодного повітря з вулиці. Для таких котлів використовують тільки коаксіальні (подвійні) димоходи.

У свою чергу, коаксіальні димовідводи можна розділити на два види:

1. для турбованих газових котлів;

2. для конденсаційних газових котлів.

Коаксіальні димоходи для турбованих котлів мають двотрубну конструкцію меншого і більшого діаметру виготовлену з нержавіючої або оцинкованої сталі. Такі труби здатні витримати температуру до 550 °С, термін експлуатації таких коаксіальних димовідводів до 30 років.

Для конденсаційних котлів - підходить коаксіальний димохід з труб виготовлених з жаростійкого ПВХ (пластика) і вкладених одна в іншу. Максимальна експлуатаційна температура 205 °С. Такі труби мають менший термін експлуатації. Конденсаційні котли мають більш низькотемпературні чадні гази.

Переваги коаксіальних димоходів:

  • забезпечують безперервну подачу холодного повітря з вулиці в котел і одночасно виводять чадні гази;
  • немає необхідності забезпечувати додаткову вентиляцію приміщення;
  • збільшується ККД котла через те що повітря, яке подається з вулиці в котел підігрівається вихідними по іншій трубі чадними газами високої температури. Таким чином в камеру згоряння потрапляє нагріте повітря, що сприяє кращому згорянню скрапленого газу та виділенню більшої теплової енергії.
  • підвищується пожежна безпека приміщення в зв'язку з тим що всі процеси згоряння відбуваються в закритій камері газового турбированного або конденсаційного котла.

Коаксіальні димоходи комплектуються додатковими аксесуарами (коліно 45° або 80-90°, трійник, перехідний адаптер, відведення конденсату, захист від вітру, роздільний адаптер, перехід через дах або стіну та ін.), які полегшують процес монтажу.

Димар - це важлива складова опалювального газового агрегату, і правильно підібраний димохід може збільшити ККД котла.

При монтажі необхідно пам'ятати, що максимально допустима довжина конструкції до 4 метрів, при цьому мінімальна довжина - 70 см. Такі димовідводи забороняється виводити в вентиляційні канали і шахти відведення диму.

Горизонтальний монтаж повинен проводитися під невеликим кутом, щоб в котел не попадав конденсат. Деякі виробники виготовляють коаксіальні димоходи з подовженою трубою відводу чадних газів, захистом від вітру і птахів. Висота монтажу повинна бути не менше 2,5 метра від підлоги.

Підбирати димовідвод потрібно виходячи від типу газового котла, якщо котел турбований, то і димар повинен бути виготовлений з нержавіючої сталі і оцинковки або з емальованої сталі та алюмінію.

Для конденсаційних котлів підходить двотрубний димохід з жаростійкого пластику.

Всі монтажні роботи по установці і монтажу димоходу повинен проводити тільки фахівець! Не купуйте саморобні димоходи!

У нашому інтернет-магазині представлені тільки заводські димарі, які мають сертифікати якості і гарантію на виріб від виробника. Рекомендуємо подивитися коаксіальні димоходи від таких виробників, як: Protherm, Ariston, Vaillant.

Телефонуйте і наші менеджери проконсультують вас, а також допоможуть підібрати необхідний тип коаксіального димоходу.