Опалювальні радіатори

Радіатори опалення: види, розрахунок потужності, основні характеристики

 Для створення комфорту і тепла у власному будинку, важливо правильно підібрати і встановити опалювальні пристрої. Опалення складається з величезного переліку різного устаткування: котел (газовий, твердопаливний, електричний), батареї, розширювальний бак, труби, фітинги, циркуляційний насос, запірна арматура, автоматика та інше.

 Радіатори (батареї) - один з основних елементів автономного або централізованого опалення з одно-, двухтрубною системою, необхідні для забезпечення обігріву приміщення і підтримки комфортної температури. Потужність пристрою вимірюється в Ватт і розраховується виходячи з площі, висоти приміщення і його теплових втрат.

 В інтернет-магазині SannyTherm представлений широкий вибір батарей опалення від відомих виробників, різних розмірів, теплових потужностей та дизайну.

 Залежно від матеріалів розрізняють:

  •  чавунні радіатори - виготовляються з чавуну, виробляються секціями. Вони використовуються в централізованому опаленні і не нечутливі до якості теплоносія. Температура теплоносія до + 150 °С, тиск до 9 бар. Теплова потужність чавунних радіаторів досягає 160 Вт, що дозволяє 10 секційної батареї обігріти площу до 15 м.кв;
  • сталеві радіатори - виготовляються зі сталі, як правило, холоднокатаної. Володіють відмінною тепловіддачею і малої інертністю. Температура теплоносія + 120 °С, тиск до 10 бар. Сталеві радіатори використовуються для автономного опалення. Сама товщина стали рідко перевищує 1,25 мм. Як правило, стандартом прийнято називати радіатор з розмірами 22 500х1000 і тепловою потужністю достатньою для обігріву приміщення до 15 м.кв. Залежно від потреби клієнта виробник виготовляє різні розміри по висоті (20, 30, 40, 50, 60, 80, 90 см), товщині (в залежності від типу 11, 21, 22, 33 від 5 до 20 см), довжині ( від 40 до 300 см). Серед виробників, які представлені в нашому магазині і перевірені роками є такі бренди: Djoul, Da Vinci, Kermi, Paskal і ін .;
  • алюмінієві радіатори - володіють високою теплопродуктивністю, швидкою тепловіддачею і краще тримають тепло. Температура теплоносія максимально досягає + 110 °С, витримує тиск в системі до 24 бар. Теплова потужність алюмінієвих радіаторів 160 - 200 Вт з розрахунку на 1 секцію. Тобто для обігріву площі в 1,5 м.кв. достатньо 1 секції. Використовуються для автономного опалення.
  • біметалеві радіатори - виготовляються зі сплаву алюмінію і сталі. Біметалеві радіатори володіють підвищеною тепловіддачею, стійкістю до корозії і гідроударів. Температура теплоносія досягає + 120 °С, працюють при підвищеному тиску 34 бар. Теплова потужність біметалевого радіатора досягає 190 Вт. Універсальні у використанні, підходять для централізованого і автономного опалення. 

Для правильного розрахунку потужності радіатора радимо використовувати формулу S * h * 41: 42 (площа приміщення * висота кімнати * мінімальна потужність на 1м2 = номінальна теплова потужність). Простіше кажучи, потрібно 100 Вт потужності для обігріву 1м2 площі приміщення.

 Зверніть увагу на комплектацію:

Сталеві радіатори опалення від виробника комплектуються краном Маєвського, настінними кріпленнями, заглушкою.

Біметалеві і алюмінієві радіатори не комплектуються кріпленнями, краном Маєвського, заглушками, з’єднувальними прокладками і .т. Тому рекомендуємо обов'язково до укомплектовувати радіаторним комплектом, який може бути на ½ "або ¾", а також настінними кронштейнами, кранами на подачу і обратку.

Для стандартної батареї з 10 ребер рекомендовано використовувати 3-4 кріплення різної довжини від 17 до 25 см, в залежності від матеріалу стіни.

Залежно від сфери застосування:

  • Радіатори для централізованого опалення - рекомендуємо використовувати чавунні чи біметалеві, рідше сталеві.
  • Радіатори для автономного опалення: алюмінієві, сталеві, біметалеві.

Залежно від типу підключення батареї можуть мати:

  • нижнє підключення - модельний ряд позначається VК (наприклад, Kermi, Djoul, Da Vinci і ін), різьба підключення до системи опалення знаходиться знизу, під радіатором. Даний тип радіаторів має іншу потужність, ніж батарея з боковим підключенням, при тих же габаритних розмірах;
  • бокове підключення - модельний ряд позначається К, різьба приєднання до системи опалення знаходиться на боковій стінці радіатора. В залежності від варіанту розводки труб, бічний підвід радіатора може забезпечувати різну теплову потужність.

Також, в нашому магазині завжди є в наявності все необхідне для монтажу і підключення радіаторів: переходи, заглушки, різні крани і американки. Рекомендуємо перш ніж купити радіатори опалення попередньо проконсультуватися з менеджером, він підкаже не тільки наявність, способи оплати, доставки, а й зможе допомогти підібрати і/або перевірити підібрані варіанти. 

Доставляємо радіатори опалення по всій території України: Вінниця та область, Київ, Харків, Львів, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Хмельницький, Житомир та інші регіони. В якості перевізника ви можете вибрати будь-якого перевізника, який розташований в вашому населеному пункті і нашому: Нова пошта, Ін тайм, Автолюкс, Міст Експрес, Делівері, Укрпошта і т.п.