Вентиляція. Обладнання для вентиляції

Вентилятор - це різновид вентиляційного обладнання, так часто використовуваного в сучасному світі і призначеного для примусового відведення випарів, неприємних запахів, пилу з приміщення шляхом переміщення повітря (принцип роботи полягає в перепаді тиску між вхідному і вихідному блокові вентиляційного пристрою).

У свою чергу, найпопулярніші - це витяжні вентилятори, які можуть бути як побутовими, так і промисловими. Між собою вони відрізняються конструкцією, формою виконання, продуктивністю, способом установки і т.п. Розрахунок необхідного повітрообміну, і відповідно продуктивність вентилятора, відбувається за спеціальною формулою, в якій є багато змінних: тип приміщення (приватне житло, виробнича споруда, офіс, комерційні об'єкти і т.п.), кількість осіб (інтенсивність відвідування), площа приміщення, чи є волога (рівень) в приміщенні і чи потрібно видаляти зайве тепло. Технічні характеристики вам може підказати монтажник, який буде встановлювати обладнання.

Розрізняють такі види вентиляційних приладів:

  • мобільні (переносні з автономним джерелом живлення);
  • компактні (невеликі за розміром і по потужності, працюють від мережі);
  • віконні (стаціонарний вентилятор, який встановлюється на раму вікна, що вимагає підключення до мережі змінного струму);
  • врізні або накладні (приєднуються до вентиляційного патрубка, вимагають підключення до електромережі) - такі вентилятори найбільш ефективні, практичні, мають високу потужність і продуктивність, а також можуть мати ряд додаткових функцій:

-зворотний клапан;

-датчик вологості;

-датчик руху;

-підсвічування;

-2 і більше швидкостей;

-таймер відключення;

-шнурковий вимикач;

-turbo - підвищена потужність.

У нашому інтернет-магазині обладнання для вентиляційних систем представлені моделі побутових вентиляторів і промислових вітчизняних і зарубіжних виробників, які зарекомендували себе на ринку України тільки з кращого боку. В основу рекомендацій входять відгуки покупців, монтажників.

Серед вітчизняних брендів вентиляційного устаткування, рекомендуємо виробника ВЕНТС (VENTS), який має широкий ряд моделей побутових витяжних вентиляційних приладів: ВЕНТС Квайт (VENTS QUITE), ВЕНТС М, ВЕНТС Д (VENTS D), ВЕНТС Сіленто (VENTS SILENTA) і ін.

Для правильного вибору вентилятора ви повинні попередньо знати наступні характеристики:

  • продуктивність;
  • діаметр воздуховода: 100 мм, 125 мм або 150 мм (найпоширеніший варіант 100 мм);
  • доп. комплектацію: таймер, шнурковий вимикач, датчик вологості, датчик руху і т.п.).

Побутові витяжні вентилятори встановлюються на кухні, в туалеті, у ванній і в інших приміщеннях.

Перед установкою, необхідно підготувати сам витяжний канал, по якому буде відводиться повітря з приміщення. Відведення повітря може бути безпосередньо на вулицю або у вентиляційну шахту. Перевага врізних вентиляторів не тільки в функціональності, а й в способі монтажу.

Монтаж:

спершу необхідно встановити вентиляційний канал;

встановити в потрібному місці вихідний патрубок вентканала;

перед монтажем, потрібно зняти передню кришку вентилятора;

прикласти вентилятор до патрубку і поставити мітки для дюбелів;

далі просвердлити отвори і встановити дюбеля;

встановити сам вентилятор в патрубок вентканалу і закріпити корпус шурупами;

підключити електроживлення;

встановити передню кришку.

Слід зазначити, що монтаж можна робити як горизонтально (в стіну), так і вертикально (у стелю).

При монтажі накладного вентиляційного приладу, порядок дій такий же.

Накладні вентилятори відрізняються своєю потужністю та глибиною корпусу. У врізних, двигун встановлений в патрубок, а в накладних двигун встановлений на монтажній панелі, таким чином витяжна здатність збільшується. Також накладні вентилятори можуть комплектуватися додатковими фільтрами очищення повітря. Установка відбувається тільки в горизонтальному положенні на стіну.

Найбільш популярні витяжні побутові вентилятори з діаметром 100 мм.

При монтажі слід також враховувати монтажну і загальну глибину.

Купити витяжної побутової вентилятор за низькою ціною можна в інтернет-магазині «СанніТерм» з доставкою по Україні.