Буферна або акумулююча ємність в асортименті

Буферна, або акумулююча ємність - це свого роду резервуар, який служить накопичувачем зайвої теплової енергії, що виділяється в процесі роботи опалювального приладу. У свою чергу, циркуляція нагрітого теплоносія здійснюється за рахунок роботи циркуляційного насоса. Таким чином, надмірно вироблена теплова енергія, акумулюється в бак акумулятор для опалення або для використання нагрітої води в побутових цілях.

Особливо необхідна така буферна ємність для твердопаливного котла, пов'язано це зі специфікою його роботи, і особливостями горіння палива завантаженого в топку. У дров, торфу або кам'яного вугілля є 3 чітких фази згоряння: розгорання, горіння в інтенсивному режимі, загасання. Якщо на першій і третій фазі, виділяєме тепло практично повністю йде в систему опалення, то друга фаза, найпродуктивніша і потужністна за кількістю виділеної теплової енергії. Ця фаза пікова, і коли система вже нагріта, ця енергія просто витрачається безрезультатно, витрачаючи паливо на підтримку температури в системі, а надлишки тепла йдуть в димар.

Інша справа, якщо до системи підключена теплоакумулююча буферна ємність. У такому випадку надмірна енергія не йде даремно, а збирається в ній, і зберігається на тривалий період, щоб потім поступово віддавати це тепло назад у систему опалення, або на побутові потреби в гарячій воді.

Акумулятор тепла для котла за своєю конструкцією являється великим баком з товстими стінками (90-110мм), термічно заізольованими для збереження тепла і мінімалізації тепловтрат. Тому, коли котел нагрів систему і в ньому немає палива в камері згоряння, система циркулює за рахунок насоса і поступово роздає тепло з запасного резерву, іноді компенсуючи до 30-40% роботи котла по нагріванню. Ємність бака може бути від 300 до 10000 літрів, залежно від потреб і площі приміщення де вона буде встановлена. Вирішивши купити гідроакумулятор для твердопаливного котла слід пам'ятати співвідношення: на 1 кВт потужності котла повинно бути 30л ємності резервуара акумулюючого тепло.

Такі зберігаючі тепло баки можуть використовуватися не тільки з твердопаливним котлом, а також з тепловим насосом, електричним котлом і сонячними колекторами, за тим же принципом. Наявність бака дає економію близько 20% на витратах палива за рахунок акумуляції тепла, а також загальне підвищення ККД системи обігріву будинку і забезпечення його гарячою водою. Перед тим як купити накопичувальний бак для опалення враховуйте його великі розміри, і ймовірне місце розміщення, з урахуванням вагового навантаження на площу установки.